LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Votimet për Avokatin e Popullit/ Emri që do të propozojë opozita në parlament

11 Tetor 2022, 13:00, Aktualitet CNA
Votimet për Avokatin e Popullit/ Emri që do të propozojë
Avokati i Popullit

Ledio Braho ka marrë shumicën e votave nga deputetët e PD-së, për të qenë sërish kandidat për postin e Avokatit të Popullit. 

Me 16 vota në mbështetje të tij, ai ka triumfuar përballë kandidatit Dorjan Gjokmarkaj, i cili mori 12 vota. 

Mësohet se votat e hedhura më 19 dhe 20 shtator nga deputetët e grupit të PD-së, janë numëruar ditën e djeshme në mbledhje, dhe Ledio Braho do të jetë zyrtarisht emri, i cili do të propozohet nga selia blu si Avokat i Popullit./CNA.al

Lajmet e fundit nga