LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga Monika Kryemadhi tek Elona Guri/ Kryesia e PL-së së Ilir Metës

3 Nëntor 2022, 11:32, Aktualitet CNA

Nga Monika Kryemadhi tek Elona Guri/ Kryesia e PL-së së Ilir

Partia e Lirisë ka publikuar emrat e anëtarëve të kryesisë.

Mes anëtarëve të Kryesisë futen 'ex-officio' dhe Ilir Meta, kryetar i PL-së, Edmond Haxhinasto, kryetar i KDK-së dhe Floida Kërpaçi, kryetare e LRI-së.

Në pozicionet e tyre janë rikonfirmuar Agim Nesho dhe Tedi Blushi.

Në kryesime me 25 anëtarë, bën pjesë edhe ish-kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Nënkryetarë janë zgjedhur, Petrit Vasili, Erisa Xhixho, Endrit Braimlllari dhe Floida Kërpaçi.

Zgjedhjet në PL:

Sekretar i përgjithshëm i Partisë së Lirisë është zoti Tedi Blushi. 

Zëvendëskryetar i Partisë së Lirisë, është zoti Agim Nesho.

Nënkryetarët e Partisë së Lirisë janë Petrit Vasili, Erisa Xhixho, Endrit Braimllari dhe Floida Kërpaçi.

Kryesia e Partisë së Lirisë përbëhet nga 25 anëtarë:

Monika Kryemadhi

Agim Nesho

Elona Guri

Erisa Xhixho

Endrit Braimllari

Silva Caka

Eriona Bixha

Petrit Vasili

Ana Hazizaj

Edmond Panariti

Agron Çela

Tedi Blushi

Ardit Cela

Brunilda Paskali

Kejdi Mehmetaj

Nora Malaj

Genci Gjokutaj

Petraq Milo

Miranda Rira

Kristian Kina

Klevi Pojana

Aurela Agalliu

Dhe njëkohësisht edhe tre anëtarë të cilët për shkak të funksioneve që mbajnë në Partinë e Lirisë janë pa votim konkretikisht: Ilir Meta, Edmond Haxhinasto, Floida Kërpaçi.

Lajmet e fundit nga