LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dietë princeshash/ Çfarë hante princeshë Dajana që nuk shtoi "asnjë gram"

23 Tetor 2022, 17:52, Trending CNA

Dietë princeshash/ Çfarë hante princeshë Dajana që

Princesha Diana e mbajti trupin në gjendje të shkëlqyer! Peshorja e saj nuk shkoi kurrë në numër, por ajo sakrifikoi shumë për të pasi hante vazhdimisht tre ushqime specifike.

Ish- kuzhinieri që i shërbeu familjes mbretërore të Anglisë për gati dy dekada, Darren McGrady, i zbulon të gjitha.

Çfarë ka ngrënë dhe çfarë nuk ka ngrënë princesha Diana

Ajo ishte veçanërisht e dhënë pas specave të pjekur dhe hante mish vetëm kur kishte mysafirë. Kjo ndodhi, për shembull, kur Clint Eastwood erdhi si mysafir dhe donte të hante qengjin e pjekur. Pjesën tjetër të kohës, dieta e saj përbëhej nga patate të ziera me vezë dhe pulë të zier.

”Ajo ngrihej herët dhe mëngjesi i saj përbëhej nga gjysmë grejpfruti, një gotë lëng limoni dhe një filxhan kafe. Në vaktet e saj zgjedhja e saj e parë ishte pula e pjekur. Ajo kurrë nuk hante mish të kuq, ndoshta në një tryezë zyrtare. Natën ajo u tërhoq në dhomën e saj të gjumit në orën 18.00-19.00. Nëse fëmijët nuk ishin në shtëpi, ajo hante ose në kuzhinë ose para televizorit. Por kur kishte mysafirë ose kishin ardhur fëmijët nga konvikti, atëherë zgjidhte dhomën e ngrënies për 10 persona”.- tregon kuzhinieri, transmeton Vip Magazine. 

Ai shton: ”Ajo kishte një dobësi për salcën e domates dhe kur i shpjegova se ishte një opsion tjetër, ajo më kërkoi të modifikoja recetën. Pra, i zëvendësova elementët yndyrorë, por pa humbur shijen! Ky “ndryshim” është diçka që ka ndodhur shpesh: për shembull, në ftesat e saj, të tjerët hanin versionin e shndoshë të një pjate, ndërsa ajo hante atë më të lehtë, por ajo kurrë nuk e zbuloi këtë truk të shijshëm që e mbante të dobët”./CNA.al

Lajmet e fundit nga