LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vajzat franceze, të gjitha dakord/ Kjo është veshja e panegociueshme për këtë dimër

20 Tetor 2022, 13:36, Trending CNA

Vajzat franceze, të gjitha dakord/ Kjo është veshja e

Kur jemi në kërkim të frymëzimit në modë, ka disa vende ku gjithmonë priremi t'u drejtohemi. Muaji i modës është gjithmonë çelësi për të na ndihmuar të marrim një vështrim gjithëpërfshirës të sezonit në vijim, dhe ne shpesh kontrollojmë "Instagram"-in për të zbuluar tendencat në rritje dhe markat e pavarura, por kur vjen puna për të gjetur pamje që do t'i qëndrojnë provës së kohës, vendi i vetëm ku mund të mbështeten gjithmonë në rrugët e Parisit.

E vërteta është se vajzat franceze kanë zotëruar stilin e nënvlerësuar në një mënyrë "të bashkuar" pa mundim që unë jam ende duke u përpjekur ta përsëris. Në fund të fundit, ku tjetër mund t'i gjeni markat më elegante të këpucëve? Mënyrat e reja për të veshur xhinse ? Apo edhe mënyra më e mirë për të stiluar një xhaketë sportive?  Nëse keni një dilemë sartoriale, ka një truk stilimi francez për t'iu përgjigjur. Pra, natyrshëm që sezoni i ri ka hyrë plotësisht në fuqi dhe ne të gjithë qëndrojmë përballë garderobave tona duke pyetur veten se çfarë të veshim më pas, unë shkova në burimet e disa prej grave më elegante të Parisit për të marrë përgjigjen, dhe ishte një fitues i qartë. 

Nga sa mund të shoh në rrjetet sociale, vajzat franceze nuk kanë veshur pallto puffer, madje as xhaketa lëkure. Me sa duket, kur temperaturat ulen, të gjithë arrijnë për një gjë – një xhaketë tweed. Xhaketa e tweed-it e prerë ose me gjatësi, xhaketa e zbukuruar ose e montuar, ka qenë një element kryesor në veshjet franceze që nga prezantimi i saj nga Coco Chanel, dhe rreth 100 vjet më vonë, ajo ende konsiderohet një gjë e domosdoshme. 

Edhe pse pamja origjinale mund të ketë përfshirë një fund midi koordinues modest dhe një varg perlash, influencuesit e sotëm po e sjellin pamjen e përditësuar me xhinse me këmbë të drejta dhe aksesorë të shkëlqyeshëm, trés chic, jo? Dhe mund të jetë mënyra më e lehtë për të përditësuar uniformën e xhaketës së rrobave + xhaketave + zhveshjeve, në të cilat kemi jetuar gjatë gjithë verës. 

Pra, për t'ju ndihmuar të planifikoni veshjen tuaj të ardhshme vjeshtore, vazhdoni të kërkoni xhaketat më të mira të tweed në treg tani dhe për të parë se si i veshin vajzat franceze./CNA.al

Lajmet e fundit nga