LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trendi i momentit/ Çizmet mbi gju pritet të "pushtojnë" tregun

12 Tetor 2022, 15:41, Trending CNA

Trendi i momentit/ Çizmet mbi gju pritet të

Nëse po e lexoni këtë, ndoshta ose ju pëlqejnë ose i urreni çizmet e këmbës. Nuk mund të kujtojmë me të vërtetë një kohë kur ato nuk ishin një element kryesor i veshjeve, por kjo nuk do të thotë se stilet e tjera të çizmeve nuk mund të dalin në skenë që ndihen më të freskëta se çizmet e besueshme të kyçit të këmbës. Sapo po hyjmë në një sezon të ri, ne po shohim se cilat tendenca të këpucëve do të jenë kudo në muajt në vijim, dhe çizmet deri në kyçin e këmbës mund të mos jenë një prej tyre. Si e dimë?

Footwear News foli me disa nga blerësit më të mëdhenj në skenë, Tiffany Hsu e MyTheresa (këto janë këmbët e saj të bukura në foton më lart) që është një prej tyre. Në temën e tendencave kryesore që ajo vuri re, Hsu tha: "Çizmet në mes dhe deri te gjuri do të jenë më të mëdha se kurrë, me dizajnerët që fokusohen në këtë lartësi dhe më pak në çizmet e kyçit të këmbës. Trendi kryesor nga kjo ishin çizmet veshur nën funde midi, veçanërisht në mënyra të ndritshme."

Rastësisht (ose ndoshta jo), ne kemi parë gjithnjë e më shumë çizme deri tek gjuri në skenën e stilit të rrugës ndërsa sezoni ka përparuar. Çizmet deri në kyçin e këmbës do të jenë gjithmonë një stil i domosdoshëm i këpucëve për t'u zotëruar, por nëse doni të shikoni veçanërisht përpara në vitin 2022, merrni vetes një palë çizme deri në mes të viçit ose deri tek gjuri.

Vazhdoni të lëvizni për të parë shembuj të trendit të stilit të rrugës dhe blini atë ndërsa është nxehtë./CNA.al

Trendi i momentit/ Çizmet mbi gju pritet të

Lajmet e fundit nga