LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trendet e vjeshtës/ Ky është aksesori i vetëm që ju duhet

12 Tetor 2022, 16:04, Trending CNA

Trendet e vjeshtës/ Ky është aksesori i vetëm që ju

Ardhja e  vjeshtës do të thotë se është koha të mendoj për rimbushjen e disa artikujve të garderobës që shoh gjatë muajve të ardhshëm. Ka një gjë, megjithatë, nuk mendoj kurrë ta rinovoj, dhe kjo është koleksioni im i getave. Pavarësisht se i vesh ato ndoshta çdo ditë tjetër, më duket se gjithmonë kënaqem me çorapet e mia të vjetra që duken dhe ndihen sikur do të hapin një vrimë sa herë që i vesh. Blerja e getave nuk është aspak e këndshme, apo jo?
Realiteti është se unë jetoj në MB dhe të kesh një çift cilësor është thelbësor gjatë gjithë vitit. Epo, kam provuar kaq shumë dhe mund të them sinqerisht se mendoj se kam gjetur çiftet perfekte. Për të na ndihmuar të gjithëve të largohemi nga rropat e getave, më caktuan të gjeja më të mirën që mund të blinin paratë, kështu që testova në rrugë 23 palë të ndryshme të errëta të zeza. Ato mund të duken të gjitha njësoj në sirtarin tuaj të të brendshmeve, por mund të ketë një ndryshim të madh midis markave kur të arrini në grimcën e grirë. Në grumbullin tim të çorapeve ishte një palë e teknologjisë së nxehtësisë nga Marks dhe Spencer , 60 denierët e Spanx -it që "heqin kokën" dhe një palë nga Heist që është quajtur " getat perfekte".

1. Getat më lajkatare

Trendet e vjeshtës/ Ky është aksesori i vetëm që ju

Bëni një bashkërenditje për vjeshtën duke e shoqëruar me geta dhe një xhaketë pelerine në trend.

Trendet e vjeshtës/ Ky është aksesori i vetëm që ju

Getat duken kaq të mira me çizmet deri tek gjuri dhe një kanal si më sipër.
Getat Spanx premtojnë shumë. Paketa më thotë se "do të më rrafshojnë barkun dhe do të më forcojnë prapanicën dhe kofshët". Ato janë me bel të lartë (pothuajse arrijnë linjën e sutjenave të mia) dhe janë të pajisura me pantallona të shkurtra formuese të brendshme, të cilat më lëmojnë dukshëm barkun dhe kofshët, duke i bërë ato opsionin më të mirë nëse i vishni me ndonjë gjë të hollë ose të veshur. Kur i provoni për herë të parë, formësuesit ndihen të ngushtë, por pas pesë minutash apo më shumë, ata ndiheshin mjaft komod për t'u veshur gjatë ditës dhe nuk janë aq shtrëngues sa Spanx klasik. Edhe pse, për shkak të brezit të lartë të skalitur, nuk do t'i vishja këto çdo ditë./CNA.al

Lajmet e fundit nga