LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mund të blini shumë pallto gjatë viteve, por ky stil nuk "vdes" kurrë

17 Tetor 2022, 14:14, Trending CNA

Mund të blini shumë pallto gjatë viteve, por ky stil nuk

Janë disa gjëra që çdo gardërobë duhet të ketë: një palë xhinse të mira, një kostum të stiluar mirë dhe një bluzë të bardhë të cilësisë së mirë, të cilat në mënyrë të pashmangshme do t'i vishni përsëri. Por sapo vjen vjeshta, kemi vetëm një element kryesor në mendjen tonë: pallton e duhur. Gjetja e The One mund të duket si një detyrë e pakapërcyeshme duke pasur parasysh faktorët që duhet të keni parasysh: Sa duhet të shpenzoni për pallton? Çfarë pëlhure është më e mira për një pallto dimërore? Dhe sigurisht, cili  stil i palltos është më i preferuari tani? Por pas kryerjes së shumë viteve të hulumtimit tim, kam arritur në një përfundim të lehtë dhe përgjigja mund t'ju habisë.

Ky vit na ka dhënë disa  tendenca  të spikatura të palltove për t'ju ndihmuar të dilni përpara turmës (dhe rrugës së lartë), por kur është paksa e lehtë për t'u prerë dhe nëse palltot e shalleve nuk janë vërtet gjëja juaj , është koha të kërkoni diçka. pak më i gjithanshëm që nuk rezulton në mbinxehje. 

Mund të blini shumë pallto gjatë viteve, por ky stil nuk

Palltoja që vazhdon të shfaqet vit pas viti është ajo që mund të mos e kishit pritur: palltoja me rrip. Kjo është e drejtë, stili i thjeshtë i veshjes së veshjes së sipërme me mantelin e një palltoje me gjarpërim që kapet në bel me një kravatë të thjeshtë rripi. Elegancë, po, por mund të mos e gjeni në krye të listave të trendeve, pasi ky nuk është një "moment" viral për stilin. Në fakt, në heshtje dhe vazhdimisht po fiton vrull në sfond, dhe nuk është një pallto që përpiqet të bëjë një deklaratë në vetvete. Në vend të kësaj, është një opsion i nënvlerësuar dhe elegant për komodinën minimaliste, pjesët e thjeshta, por të përshtatura në mënyrë perfekte, e të cilit flasin.

Unë besoj plotësisht se tërheqja e përjetshme e pallto qëndron në veshjen e saj të rastësishme, por me veshje, thjesht pyesni Angelina Jolie dhe Gigi Hadid, të cilat u fotografuan me pallton e Max Mara vitin e kaluar, dhe sigurisht Megan Markle , për të cilën palltoja me rrip. është pothuajse një nënshkrim stili.

Pra, nëse jeni duke kërkuar për një pallto të lehtë, me shtresa, por pafundësisht komode që arrin të bëjë çdo veshje të duket të paktën 50% më elegant, më lejoni të ndaj me ju disa nga palltot më të mira me rripa që janë në dispozicion tani dhe si t'i vishni ato. . Ato vijnë në lëkurë, lesh, lesh kashmiri, madje edhe alpaka, kështu që ka një pallto për çdo stil dhe çdo buxhet. 

PALLTO ME RRIPA 

Mund të blini shumë pallto gjatë viteve, por ky stil nuk

Shënime stili:  Zbutni një pamje të ashpër dhe tërësisht të zezë me një pallto kashmiri në kafe neutrale.

Mund të blini shumë pallto gjatë viteve, por ky stil nuk

Shënime stili: Gjithçka është në detaje, thjesht shikoni lidhjen delikate të litarit. 

Mund të blini shumë pallto gjatë viteve, por ky stil nuk

Shënime stili: Rosie Huntington-Whiteley arrin të bëjë pallton e saj prej lëkure të gjithë veshjen e saj, një këshillë për t'u mbajtur mend herën tjetër kur "nuk keni asgjë për të veshur". Thjesht vishni pallton dhe shtoni çizme deri tek gjuri./CNA.al 

Lajmet e fundit nga