LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Eventi gala i Muzeut të Akademisë/ Nga Selena Gomez tek Hailey Bieber, yjet që shkëlqyen në tapetin e kuq

17 Tetor 2022, 21:30, Trending CNA
Eventi gala i Muzeut të Akademisë/ Nga Selena Gomez tek Hailey Bieber,
Foto ilustruese

Yjet e Holliwood-it u mblodhën në muzeun e krijuar nga Renzo Piano, posaçërisht për të treguar historinë dhe ndikimin kulturor të industrisë së filmit.

Aktorja,  Julia Roberts  mori çmimin “Icon” për karrierën e saj pre tre dekadash. Kësaj mbrëmje “Gala”  iu bashkua miku i saj George Clooney, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Amal Clooney, e veshur me një fustan “Made in Italy” nga Del Core.

Pjesë e këtij eventi ishin edhe yjet të tjerë ndërkombëtar si Olivia ËËlde, Jodie Turner-Smith, Lilly Collins, Selma Blair, Selena Gomez , Hailey Bieber, Kaia Gerber, Cindy Craëford.

Ndër momentet më të përfolura është padyshim përqafimi mes Selena Gomez dhe Hailey Bieber , e cila ka zgjedhur të heshtë për thashethemet për historinë e dashurisë me Justin Bieber .

Këngëtarja Selena Gomez u shfaq me një kostum të zi nga Giorgio Armani , ndërsa supermodelja tërhoqi vëmendjen, me një fustan të prerë në ngjyrë moka të dizajnuar nga Anthony Vaccarello për Saint Laurent./ CNA.al

Lajmet e fundit nga