LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trendi që po “çmend” vazjat në "TikTok"/ Si të krijoni gropëzat “e rreme” në faqe

18 Tetor 2022, 21:15, Trending CNA
Trendi që po “çmend” vazjat në "TikTok"/
Foto ilustruese

Një nga tendencat që ka pushtuar "TikTok", është ajo e krijimit të gropëzave të rreme në faqe.

Kjo veçori, e adhurueshme, e konsideruar si një dhuratë e natyrës tani mund të rikrijohet në shtëpi falë një truku të thjeshtë, i cili është kthyer në obsesionin më të fundit të bukurisë, me 37 milionë shikime të grumbulluara nga hashtag-u në platformë.

Si të krijoni gropëzat "e rreme"?

Ky truk është çuditërisht i thjeshtë dhe gjithçka që ju nevojitet është një korrektor për ta bërë atë. Së pari, përdorni një korrektor të lëngshëm të errët që është në kontrast me tonin natyral të lëkurës. Më pas, vizatoni dy vija të lakuara në të dy anët e gojës, ku do të formoheshin gropëzat natyrale, dhe përhapini ato me një furçë. Duke imituar teknikën e konturimit, gropëzat e rreme thjesht luajnë me hijet e fytyrës.

Truku i fundit

Theksoni hijen e gropëzave të rreme me një laps buzësh të errët për një rezultat edhe më natyral./ CNA.al

@serenalakkiss Replying to @nella Dimples are the cutest???? #insecurities #makeuptrend ? Stressed Out - ?????????

Lajmet e fundit nga