LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta, homazhe për Bujar Nishanin/ Shkëlqeu në çdo detyrë

1 Qershor 2022, 12:51, Politikë CNA
Meta, homazhe për Bujar Nishanin/ Shkëlqeu në çdo

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot homazhe në nder të ish-Presidentit Bujar Nishani.

Në një prononcim për mediat, Meta tha se ish-Presidenti Nishani shkëlqeu me korrektësinë e tij, në çdo detyrë që ka mbajtur.

“Ishte jo vetëm një bashkëshort dhe prind shembullor, por pa diskutim ishte një nga politikanët dhe shtetarët më të përgjegjshëm dhe serioz të këtyre dekadave, i cili në çdo detyrë politike e shtetërore shkëlqeu me korrektësinë dhe dinjitetin e tij.

Në çdo detyrë gjithmonë ishte një mbrojtës i shkëlqyer i interesit kombëtar, i demokracisë dhe parimeve më të rëndësishme të saj dhe pa diskutim të Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë.

Ai la trashëgimi shumë pozitive dhe një kujtim të paharruar për të gjithë ata që u shërbeu me besnikëri, por edhe për të gjithë ata që patën mundësinë ta njihnin nga afër”, -tha Ilir Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga