LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmëron Lisandër Hoxha/ Vendi rrezikon të shkojë në krizë shoqërore

31 Maj 2022, 22:43, Politikë CNA
Paralajmëron Lisandër Hoxha/ Vendi rrezikon të shkojë
Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Lisandër Hoxha

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Lisandër Hoxha, ka bërë një paralajmërim të fortë, teksa ka folur për situatën politike në Shqipëri dhe për zgjedhjen e Presidentit të ri.

Hoxha tha në emisionin “Open” se po deformohet demokracia dhe se vendi po rrezikohen të shkojë në krizë shoqërore.

“Po deformohet demokracia. Filmi i të zgjedhurit me disa deputetë që nuk shkojnë me shumicën. Kemi parë deputetë që kanë ndërruar parti. Nuk e zgjedh dot mazhoranca se kush është opozita, e zgjedhin demokratët.

Në momentin që e zgjedh qeveria shkon vendi në krizë politike, që mund të kthehet në krizë shoqërore. Kjo arrogancë është film i parë në vitin 2019. Po futet me vetëdije vendi në krizë. Përgjegjësia e mazhoranës është produkt i zgjedhjeve të manipuluara”, theksoi ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga