LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do të shihni surpriza”/ Këlliçi: Prokurorët belgë do të tregojnë lidhjet e qeverisë me trafikun e drogës

31 Maj 2022, 21:49, Politikë CNA
“Do të shihni surpriza”/ Këlliçi: Prokurorët
Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka bërë një paralajmërim të fortë, teksa ka folur për krimin e organizuar dhe trafikun ndërkombëtar të drogës.

Këlliçi tha në emisionin “A Show” se prokurorët belgë kanë zbarkuar në Tiranë dhe së shpejti do të tregojnë lidhjet e qeverisë me trafikun e drogës.

Sipas tij, prokurorët e huaj do të nxjerrin të dhëna shumë interesante dhe spektakolare.

“Më knaq nervozizmi i Ballës. Ai të jetë më i shqetësuar për shkak të prokurorëve të huaj belgë që kanë ardhur në Tiranë. Kanë zbarkuar prej kohësh, do të shohim surpriza dhe të dhëna shumë interesante në vijim, për lidhjet e qeverisë me krimin e organizuar dhe trafikun ndërkombëtar të drogës në Shqipëri dhe Europë. Do të shihni të dhëna spektakolare", theksoi deputeti./ B.A. - CNA.al

 

Lajmet e fundit nga