LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama takon ambasadoren e SHBA-së në OKB/ Zbardhen diskutimet

31 Maj 2022, 18:04, Politikë CNA
Rama takon ambasadoren e SHBA-së në OKB/ Zbardhen diskutimet
Kryeministri Edi Rama dhe ambasadorja e SHBA-së në OKB, Linda Thomas Greenfield

Gjatë vizitës së tij në New York, kryeministri Edi Rama ka takuar ambasadoren e SHBA-së në OKB, Linda Thomas Greenfield.

Rama ka publikuar pamje nga takimi dhe bën të ditur se kanë diskutuar mbi programin dhe përparësitë e presidencës shqiptare dhe performancën e vendit tonë në Këshillin e Sigurimit.

“New York, Kombet e Bashkuara - Me Linda Thomas Greenfield, Ambasadorja e SHBA-së në OKB, e cila shprehu konsideratat më të larta për performancën e Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit”, shkruan kreu i qeverisë në një status në rrjetet sociale.

Më parë, kryeministri mbajti edhe një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB, Antonio Guterres.

Ndërkohë, kujtojmë se këto takime vijnë një ditë para se Shqipëria të marrë presidencën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së./ B.A. - CNA.al

Rama takon ambasadoren e SHBA-së në OKB/ Zbardhen diskutimet
Foto nga takimi - Kryeministri Edi Rama dhe ambasadorja e SHBA-së në OKB, Linda Thomas Greenfield

Lajmet e fundit nga