LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqipëria merr nesër presidencën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së/ Rama takon Guterres

31 Maj 2022, 16:52, Politikë CNA
Shqipëria merr nesër presidencën e Këshillit të
Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari i Përgjithshëm i OKB, Antonio Guterres

Kryeministri Edi Rama ka takuar sot Sekretarin e Përgjithshëm të OKB, Antonio Guterres, në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kreu i qeverisë ka publikuar pamje nga takimi që vjen një ditë para se Shqipëria të marrë presidencën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së.

Rama bën të ditur arsyeja e këtij takimi ka qenë diskutimi mbi programin dhe përparësitë e presidencës shqiptare.

“New York, Kombet e Bashkuara - Krenar për Shqipërinë që nesër merr presidencën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, për herën e parë në histori dhe përtej çdo imagjinate të vetëm deri pak viteve më parë.

Me Sekretarin e Përgjithshëm për programin e përparësitë e presidencës shqiptare të KS të OKB”, shkruan kryeministri në rrjetet sociale./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga