LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Gjekmarkaj i lutet Ramës: Vendosni president socialist

31 Maj 2022, 15:29, Politikë CNA
Video-Gjekmarkaj i lutet Ramës: Vendosni president socialist
Enkelejd Alibeaj dhe Agron Gjekmarkaj

Pas dështimit të tre raundeve të para për zgjedhjen e presidentit, sot u mblodh Konferenca e Kryetarëve për të caktuar raundin e katërt.

Pas teatrit të Taulant Ballës me Enkelejd Alibeajn për të djegur qëllimisht raundet, tani në skenë është shfaqur Agron Gjekmarkaj.

Në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve, Gjekmarkaj u duk si një deputet i mazhorancës dhe jo opozitës, duke iu lutur Edi Ramës që në postin e kreut të shtetit të vendosë një figurë socialiste dhe jo emra nga shoqëritë civile.

Gjekmarkaj edhe pse deputet i opozitës, e quan PS një aset kombëtar.

“E përsëris, Partia Socialiste është kundërshtari ynë, por është një aset kombëtar. Unë do të doja shumë, me qenë se po e merrni këtë përgjegjësi që për mua është abuzive, e përsëris që më mirë të jetë një personalitet politik i PS sesa një që vjen nga shoqëria civile. Meqë po e merrni këtë përgjegjësi politike do dilni vetëm përballë shqiptarëve dhe le tu gjykojnë si të tillë”, tha Gjekmarkaj./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga