LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balla vijo show-n/ Të hapur për të përfshirë opozitën në raundin e katërt

31 Maj 2022, 15:49, Politikë CNA
Balla vijo show-n/ Të hapur për të përfshirë
Taulant Balla

Kreu i grupit parlamentar socialiste Taulant Balla ka vijuar edhe ditën e sotme show-n e radhës për zgjedhjen e presidentit. Balla u shpreh se mazhoranca ka të gjithë dëshirën e mirë që pjesë e procesit për zgjedhjen emrit të presidentit të ri të jetë e përfshirë edhe opozita.

Në një dalje për media, ai tha se nuk mundet të kthehet një kërkesë e rrëzuar, duke iu referuar këtu pretendimeve të Alibeajt.

“Nuk mund të marrësh një kërkesë të rrëzuar dhe ti thërresësh prapë me një numër të ri protokolli. Firma e një deputeti, zyrtari, një qytetari vlen vetëm për një dokument. Ç’tju them. Nuk di çfarë përgjigje t’ju jap. Dëshira jonë është e madhe për të diskutuar dhe për të dhënë mundësinë e cdo lloj mekanizmi të kontrollit parlamentar.

E kemi thënë që prej shtatori që ne knë këtë legjislaturë kemi dëshirën për t’i lejuar opozitës hapësirë. Kjo gjë duhet bërë sipas praktikave të nevojshme. Shikoni të dyja kërkesat, shihini dhe më pas më thoni nëse e kam unë gabim apo Alibeaj”, tha Balla./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga