LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nezir Kraki, ‘shuplakë’ Yuri Kim-it/ Po vepron kundër interesave amerikane

31 Maj 2022, 19:00, Politikë CNA
Nezir Kraki, ‘shuplakë’ Yuri Kim-it/ Po vepron kundër
Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim

Profesor Nezir Kraki ka sulmuar ambasadoren e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, lidhur me sjelljen dhe qëndrimet e saj për situatën politike në vendin tonë.

Kraki tha në emisionin “Task Force” se Kim po fuqizon një person dhe një qeveri ultraklienteliste, duke iu referuar kryeministrit Edi Rama.

Sipas tij, Ambasadorja e SHBA-së po vepron kundër interesave amerikane.

"Asnjë veprim i PD nga grupi i Berishës nuk është në disfavor të strategjisë amerikane për Ballkanin Perëndimor.

Qeveria e Ramës është në shpërputhje nga ajo që presin amerikanët. Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, është duke vepruar kundër interesave amerikane.

I vetmi person në Tiranë që punon kundër interesave amerikane është Yuri Kim. Fuqizon një person, një qeveri ultraklienteliste, një qeveri e denoncuar nga të gjitha raportet”, theksoi profesori./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga