LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“PPE i heq të drejtën e votës PD-së”/ Këlliçi: Na marrshin të keqen Rama, Fuga, Basha e 'shoqata Bardhi'

31 Maj 2022, 21:15, Politikë CNA
“PPE i heq të drejtën e votës PD-së”/
Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka folur mbrëmjen e sotme për lajmet se PPE ka përjashtuar Partinë Demokratike.

Në një lidhje nga Roterdami, Këlliçi i cilësoi këto lajme si një çmenduri kolektive.

Ai deklaroi në “A Krasta Show” se është pa fjalë nga thashethemet që ka përhapur zyra e piarit të Edi Ramës, Endri Fugës, Lulzim Bashës dhe Gazment Bardhit.

Sipas tij, PD-ja për shkak të situatës aktuale dhe ngërçit gjyqësor, u vendos nga EPP që këtë herë të mos përfaqësohej nga një delegacion zyrtar, por nga përfaqësues.

"I marrtë të keqen zyra e PR së Ramës e Fugës, makinerisë së baltës së Bashës e 'shoqatës' së Gaz Bardhit. Jam pa fjalë me këto që kam lexuar në media.

Jam në Roterdam, samitin e Partisë Popullore Europiane në Kongres. Aktualisht jam futur në një nga sallat ku janë zhvilluar disa aktivitete.

PD për shkak të situatës aktuale dhe ngërçit gjyqësor, këtë radhë, u vendos nga EPP që PD për këtë situatë të mos përfaqësohej nga një delegacion zyrtar.

PD, në katër karriget e saj, vendet për katër delegatë, ka zero delegatë të ulur. Ndodhem unë, Tabaku, Pollo dhe Bogdani. Kemi ardhur si përfaqësues”, theksoi Këlliçi./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga