LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta bëhet qesharak/ Herë pranon se ka dosje dhe herë e mohon

16 Janar 2023, 21:48, Politikë CNA
Meta bëhet qesharak/ Herë pranon se ka dosje dhe herë e mohon
Ilir Meta

Në tetor të vitit 2022, ish-presidenti Ilir Meta pranoi se ka dosje, pasi tha se ishte kontaktuar nga Sigurimi i Shtetit.

Në lidhje me dosjen e spiunit, Meta është pyetur sërish mbrëmjen e sotme në një intervistë me gazetaren Pranvera Borakaj.

Kreu i PL-së u bë qesharak, teksa mohoi se ka dosje. Ndonëse ai e kishte pranuar më parë këtë fakt, sonte mohoi që dosja të ekzistojë.

“Është një temë shumë e ezauruar sepse nuk ekziston dhe nuk mund të ekzistojë një dosje. Ju e dini Autoriteti i Manipulimit të Dosjeve është në proces gjyqësor me mua”, deklaroi Meta./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga