LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto - Pas gjumit dimëror/ Basha shfaqet në Presidencë

16 Janar 2023, 17:42, Politikë CNA

Foto - Pas gjumit dimëror/ Basha shfaqet në Presidencë

Lulzim Basha, i cili njihet ndryshe si ekselenti i gjumit, është zgjuar nga gjumi dimëror.

Pasi kishte dy javë që nuk po ndihej, Basha është shfaqur ditën e sotme në Presidencë.

Ekselenti i gjumit është shoqëruar nga bashkëshortja e tij Aurela dhe deputetët e grupit të vulës Oriola Pampuri dhe Kreshnik Çollaku.

Ai ka shkuar në Presidencë për të marrë pjesë në ceremoninë e nderimit të Ambasadorit William G. Walker, me titullin e “Kalorësit të Urdhërit të Flamurit”.

Foto - Pas gjumit dimëror/ Basha shfaqet në Presidencë

“I lumtur të isha pjesë e ceremonisë së nderimit të Ambasadorit William G. Walker, me një nga titujt më të lartë të Republikës së Shqipërisë, atë të “Kalorësit të Urdhërit të Flamurit” akorduar nga Presidenti i Republikës.

Ne shqiptarët jemi përjetë mirënjohës dhe me fat që kemi miq të tillë si Ambasadori Walker.

Foto - Pas gjumit dimëror/ Basha shfaqet në Presidencë

Duke e cilësuar masakrën e Reçakut si krim kundër njerëzimit, ai u shndërrua në zërin e të vërtetave të dhimbshme të Kosovës në kohët më të vështira, çka solli ndërgjegjësimin e faktorit ndërkombëtar për krimet dhe spastrimin etnik që po kryente regjimi i Milosheviçit në Kosovë.

E ndërsa përpjekjet për të barazuar viktimën me agresorin vazhdojnë nga politika e Beogradit, Ambasadori Walker mbetet zëri i fuqishëm i së vërtetës, i masakrave dhe genocidit mbi popullin e pafajshëm të Kosovës dhe një mik i vyer që vazhdon ti gjendet pranë asaj dhe shqiptarëve kudo ku janë”, shkruan ai./ B.A. – CNA.al

Foto - Pas gjumit dimëror/ Basha shfaqet në Presidencë

Foto - Pas gjumit dimëror/ Basha shfaqet në Presidencë

Foto - Pas gjumit dimëror/ Basha shfaqet në Presidencë

Lajmet e fundit nga