LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama kalon në filtër ministrat/ Zbulohet shënjestra e sotme, që u kritikua në sy të deputetëve

16 Janar 2023, 11:07, Politikë CNA

Rama kalon në filtër ministrat/ Zbulohet shënjestra e sotme,

Kyreministri Edi Rama, njëherësh kreu i selisë rozë, ka mbledhur sot grupin parlamentar.

Tema e mbledhjes është “14 maji”,  si dhe do të diskutohen objektivat parlamentarë si edhe qëndrimi përballë opozitës.

Përveç “14 majit”, do të kalojë në filtër edhe performanca e ministrave dhe deputetëve.

Sot mësohet se ka bërë kritika ndaj tyre. Dhe një nga ministret e kritikuara është Ministrja e Punëve të Jashtme Olta Xhaçka.

Kujtojmë se Rama i mblodhi në fillim të vitit ministrat në ish-Bllok, ku ka prezantuar të arriturat dhe prioritetet për këtë vit./CNA.al

Lajmet e fundit nga