LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Demokratët, në dëshpërim/ Korreshi si i papërgjegjshëm bën gaztorin

16 Janar 2023, 14:55, Politikë CNA

Demokratët, në dëshpërim/ Korreshi si i

Nuk dihet kush i ka mbushur mendjen Korreshit që di të bëjë humor, por nisur në dëshpërimin në të cilin ndodhen demokratët, sjellja prej kllouni e Korreshit mund të bëjë për të qeshur vetëm Luli Bashën.

E mbase ky është meraku i vetëm i Korreshit.

"Gazetari: Z. Korreshi, nëse dikush ju pyet, nga demokratët për akuzat, për shërbimet që po i  bën grupi Alibeaj, Ramës...

Korreshi: Po, shërbimet “qeveritare”.

Gazetari:  Po shërbimet, drejtoritë, ca qoka... Është rrogë dhe pension i ëmbël shumë, ai. Çështja është, nëse nuk e bën për para gjithë këtë shërbim ndaj Ramës ...

Korreshi: ... pse kaq budalla do të thuash ti?!

Gazetari: ??

Korreshi: Hahahaha!

Gazetari: Ka ndonjë shpjegim tjetër?!

Korreshi: Jo, s’ka! Ideja është …Jam dakord me ju, kështu në pamje në jashtme, vetëm se ju e shikoni vetëm “ne, ne budallenjtë” e që quhemi “të Ali-Bashës”. Nuk shikoni që të gjithë jemi bërë kope budallenjsh! Ta them troç. Ndaj…

Gazetari: Renato Zero thoshte të çmendur, jemi të gjithë të çmendur, po a është ky rasti?

Korreshi:  Ky është rasti që të gjithë të çmendur, jemi të gjithë të çmendur!

Gazetari: Pra, në vendin tënd, një i çmendur - të gjithë i çmend. Na çmendi Rama të gjithëve, po thoni.

Korreshi: Jo, s’na ka çmendur Rama! Ne jemi duke çmendur njeri-tjetrin! Rama, e di sa kollaj çmendet?! Me një të sharë - siç bëri Bujar Leskaj - ikën me të shpejtë ai! Dhe i mbush poturet!"

A beson ndonjëri që Korreshët e mundin dot Ramën?

Lajmet e fundit nga