LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 14 majit/ Berisha: Ka kërcit huri në Durrës, kandidatët e tjerë janë të shpellës

16 Janar 2023, 13:40, Politikë CNA
Zgjedhjet e 14 majit/ Berisha: Ka kërcit huri në Durrës,
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha, në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së, ka deklaruar se në zgjedhjet e 14 majit, duhet të përmbysin monizmin e Edi Ramës në Shqipëri.

Gjithashtu ka theksuar se çdo kandidat i dalë nga primaret do të kandidojë në zgjedhje duke deklaruar se kandidatët e tjerë të shpallur janë kandidatë të shpellës, të grupeve kriminale dhe mafies.

Ndër të tjera bën me dije se në Durrës ka pasur konflikte mes kandidatëve të grupeve të tjera.

“Ne jemi në një moment shumë të rëndësishëm elektoral, kemi përpara zgjedhjet vendore, të cilat duhet të përmbysin monizmin e plotë në Shqipëri, të Edi Ramës.

Është bërë një punë më transparentja në historinë e vendit dhe, kandidatët që ne paraqesim, janë sot, dalin para çdo qytetari shqiptar si kandidatë të vullnetit të lirë të anëtarësisë dhe simpatizantëve të PS-së.

Kandidatët e tjerë janë kandidatë të shpellës, të hurit, se thonë në Durrës ka kërcitur sërish huri, janë kandidatë të grupeve kriminale, mafioze, janë kandidatë që përcaktohen tërësisht nga interesat e Edi Ramës dhe klaneve mafioze që e mbështesin”, është shprehur Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga