LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas kritikave ndaj ministrave/ Rama, “dush të ftohtë” edhe deputetëve

16 Janar 2023, 11:41, Politikë CNA

Pas kritikave ndaj ministrave/ Rama, “dush të ftohtë” edhe

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka zbardhur mbledhjen me kryeministrin Edi Rama që mbajtën mëngjesin e sotëm.

Balla ka thënë se pati një analizë të perfomancës së deputetëve dhe u është kërkuar atyre që të jenë sa më të pranishëm në terren edhe për shkak të zgjedhjeve vendore.

"Lidhur me performancën e secilit prej deputeteve të Kuvendit qoftë në kuadër të punës parlamentare qoftë edhe për prezencën e deputetëve në territor. Është një rol ndërlidhës mes komunitetit dhe vendimmarrjes. U është kërkuar një prezencë më e shtuar në territor dhe natyrshëm kryetari i partisë ka pasur një sërë kërkesash që u bëjnë mirë anëtarëve të PS-së. Në 2023 do zhvillohen zgjedhjet vendore dhe PS synon të vazhdojë të drejtojë në çdo bashki të vendit, por fakti është që PS ka vetëm një aleat që janë njerëzit e thjeshtë të vendit dhe forcimi i kësaj aleance është jetik. Kjo seancë lidhet me një lloj vlerësimi nominal për çdo deputet pastaj edhe me elementë të tjerë të respektimit të vendimeve politike me votën në seancë plenare", ka thënë Balla.

Më tej ai ka zbuluar se kryeministri Rama ka pasur disa kërkesa, ndaj deputetëve.

“Rama ka pasur një sërë kërkesash ndaj tyre, që iu bëjnë mirë”, ka thënë Balla./CNA.al

Lajmet e fundit nga