LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Presidenti Begaj i “frymëzon”/ Socialistët thumbojnë Metën

16 Janar 2023, 12:12, Politikë CNA

Presidenti Begaj i “frymëzon”/ Socialistët thumbojnë

Presidenti Bajram Begaj së fundmi ka rikthyer në Kuvend Ligjin për dekoratat.

Sot socialistët nëpërmjet Taulant Ballës, kreut të grupit parlamentar, kanë konfirmuar se do ta rishqyrtojnë.

Balla ka thënë se do të marrin parasysh çdo rekomandim të tij, pasi bëhet fjalë për një president normal, duke thumbuar kështu ish-presidentin, Ilir Meta, sot kreu i PL-së.

 “Dekreti i presidentit do të shqyrtohet me vëmendje dhe natyrshëm që do të konsultohemi me presidencën, mbi ato konstatime dhe për të adresuar sa të kemi mundësi një pjesë të rekomandimeve. Ky është presidenti normal, që sjell rekomandime, është në të mirën e parimeve check and balance mirë është që t’i shqyrtojmë. I kam kërkuar Bushkës të fillojmë konsultimet me presidencën dhe nëse do gjejmë çështje që duhen adresuar, pranohet dekreti dhe bëhen ndryshimet në ligj”, tha Balla./CNA.al

Lajmet e fundit nga