LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha kërkon llogari për paratë që vodhi pastruesja/ Nuk kursen Ramën, kritika edhe deputetëve

16 Janar 2023, 16:44, Politikë CNA

Berisha kërkon llogari për paratë që vodhi pastruesja/ Nuk

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryetari i Partisë Dmeokratike, Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama dhe deputetëve.

Ai kërkoi llogari se të kujt janë paratë që vodhi pastruesja Rozeta Dobi, teksa mazhoranca boshatisi sallën e Kuvendit, duke mbyllur seancën parlamentare.

“Largohuni se nxini të gjithë nga frika e opozitës keni frikë nga bëmat tuaja keni frikë nga zgjedhësit. Merrni edhe Rozetën me vete.
600 mijë euro presin të kujt janë?

Betohuni këtu që nuk janë tujat. Sa dolën eurot e Rozetës ikën. Zotohem se ky Parlament e opozita do funksionojë vetëm në interes tuaj në kontroll të pushtetit abuziv, në mbrojtje të publikut shqiptar. Ky ishte një fillim i yni por ja mbathën se nuk duronin dot fillimin e ri të opozitës në këtë Parlament”, theksoi ai.

Kujtojmë se seanca e sotme u shkaktua me tensione. Pasi kryeparlamentarja Lindita Nikolla i mbylli mikrofonin Sali Berishës, deputetët e PD-së rrethuan foltoren dhe e transmetuan live në Facebook./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga