LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video – Lindita Nikolla nuk le Berishën të flasë/ Kreu i PD-së vazhdon fjalimin live në Facebook

16 Janar 2023, 16:34, Politikë CNA

Video – Lindita Nikolla nuk le Berishën të flasë/ Kreu i

Vetëm disa minuta pasi pati filluar seanca parlamentare, në Kuvend u regjistruan tensione.

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla i ndërpreu fjalën kreut të PD-së, Sali Berishës, pasi i mbaroi koha e caktuar.

Por ky veprim i Nikollës nuk u pranua nga deputetët e PD-së, të cilët zbarkuan në foltore dhe rrethuan liderin e demokratëve.

Ndonëse kryeparlamentarja i mbylli mikrofonin, Berisha e vazhdoi fjalimin e tij live në Facebook./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga