LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ilir Meta e pranon që ka dosje

27 Tetor 2022, 21:29, Politikë CNA

 

Ilir Meta e pranon që ka dosje
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta

 

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka pranuar pak më parë që ka dosje nga Sigurimi i Shtetit.

Meta tha në emisionin “Opinion” se është kontaktuar nga Sigurimi i Shtetit, por pretendon se ka kundërshtuar të bëhet bashkëpunëtor.

Ish-presidenti tregoi se Sigurimi i Shtetit ka futur edhe provokatorë për ta bërë pjesë të tij.

“Sigurimi i Shtetit ka dashur të më bëjë bashkëpunëtor, kjo gjë nuk ka ndodhur. Ka futur provokatorë dhe ka dështuar. Unë nuk kam pranuar të bëhem as anëtar i Partisë të Punës”, nënvizoi Meta./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga