LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video - Sot firmosën koalicionin/ Si ziheshin më parë Sali Berisha dhe Ilir Meta

27 Tetor 2022, 17:54, Politikë CNA
Video - Sot firmosën koalicionin/ Si ziheshin më parë Sali
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta nënshkruan sot marrëveshjen e aleancës për zgjedhjet vendore të 14 majit.

Por ndonëse sot na shfaqen krah për krah dhe flasin me superlativa për njëri-tjetrin, në kohën kur Meta nuk ishte në aleancë me Berishën, të dy hidhnin akuza.

CNA.al po sjell një video të montuar nga takimi i sotëm, me akuzat që ata hidhnin ndaj njëri-tjetrit kur ishin kundërshtarë politikë.

Në kohën ishin kundërshtarë politikë, Berisha deklaronte se Meta kishte dhënë dorëheqjen për 700 mijë euro, duke i përmendur skandalin e bllokut, të bërë publik nga Dritan Prifti.

Asokohe Meta i përgjigjej me akuza. Në një debat të zhvilluar mes tyre në Paralament, kreu aktual i PL-së thonte se dorëheqjen nuk e kishte dhënë për shkak të bllokut 700 mijë euro, por për shkak se në videon e Dritan Priftit ishte edhe Shkëlzen Berisha./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga