LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas fundosjes së LSI-së/ Meta “kapet” pas Berishës për të mbijetuar

27 Tetor 2022, 12:45, Politikë CNA

Pas fundosjes së LSI-së/ Meta “kapet” pas Berishës

Ilir Meta, kreu i PL-së, është shprehur entuziast pas firmosjes së marrëveshjes zgjedhore me kreun e PD-së, Sali Berishën.

“Në drejtim të garantimit të demokracisë direkte të qytetarëve shqiptare. Referendumi dhe referendumet, primaret, transparenca, llogaridhënia do të bëjë që të kemi një herë e përgjithmonë një sovran për të mbajtur nën kontroll ata që i delegojnë pushtetin.

Dua të shpreh kënaqësinë më të madhe dhe angazhimin madhor që kemi marrë në mbrëmjen e 25 korrikut. Sot kemi marrë një mbështetje nga PD-ja si forca më e madhe opozitar”, është shprehur Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga