LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Statuti i PD-së/ Berisha, sërish akuza Ramës dhe Yuri Kim

26 Tetor 2022, 20:32, Politikë CNA
Statuti i PD-së/ Berisha, sërish akuza Ramës dhe Yuri Kim
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka sulmuar sërish ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim dhe kryeministrin Edi Rama, teksa është pyetur për padinë e grupit të Enkelejd Alibeajt në gjykatë, për statutin e PD-së.

Berisha tha në emisionin “Debat” se ambasadorja Kim dhe kreu i qeverisë kanë ndikuar tek gjyqtarja Muçi. Për këtë të fundit, ai pretendon se shiti veten e vet në konceptin professional.

“Ata që shpresojnë tek Edi Rama, shpresojnë tek Edi Rama dhe ajo është zgjidhja e tyre. Të mendosh se gjykatësja Muçi shiti, në konceptin profesional, veten e vet për ata që dorëzuan padinë. Ajo u urdhërua të marrë atë vendim nga Edi Rama. Siç kam denoncuar dhe siç e ka pohuar edhe vetë nga zonja Kim, nëpërmjet Erjon Veliajt, të cilit i kërkoi të bëjë gjithçka për të shpallur palë ata që nuk ishin palë. Veliaj kontrollonte Vettingun e gjykatëses Muçi. Kjo është një nga aferat më korruptive”, theksoi kreu i PD-së./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga