LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I dënuar në Milano për drogë, momentet kur arrestohet i riu në Tiranë

20 Shkurt 2024, 12:12, Kronika CNA
I dënuar në Milano për drogë, momentet kur arrestohet i riu
Foto ilustruese

26-vjeçari me iniciale Xh.A. është arrestuar nga policia e Tiranës me qëllim ekstradimin e tij drejt Italisë. I riu ra në prangat e policisë gjatë operacionit të koduar ‘Milano’ në rrugën "Rexhep Pinari".

Abedini ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Hetimeve Paraprake, Milano, Itali, i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", parashikuar nga Kodi Penal i Italisë. 

Interpol Tirana vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi, në Itali./CNA

Lajmet e fundit nga