LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trafikonte kokainë dhe kanabis në Rodos/ Policia “kap mat” shqiptarin

18 Shkurt 2024, 17:26, Kronika CNA
Trafikonte kokainë dhe kanabis në Rodos/ Policia “kap mat”
Kanabisi i sekuestruar

Autoritetet kanë vëzhfuar një shtetas shqiptar, 40-vjeç i cili trafikonte kokainë, heroinë dhe kanabis në Rodos.

Shtetasi shqiptar është kapur mat me një çantë të mbushur me drogë teksa po shkonte në shtëpinë e tij.

Gjatë kontrollit i janë gjetur 156,7 gramë kokainë, kanabis i papërpunuar me peshë 644,8 gramë dhe një peshore precize, në vendstrehimin e jashtëm dhe në banesën e 40-vjeçarit.

Ndaj 40-vjeçarit u krijua një dosje për  mbajtje , ruajtje dhe trafikim të lëndëve narkotike , e cila u dërgua në Prokurorinë e Rrethit Rodos.

Po ashtu po hetohen dhe dy persona të tjerë të cilët rezultuan se punonin me 40-vjeçarin  dhe disa ditë më parë kishin marrë thasë me drogë të cilat i kishte lënë në koshin e plehrave në afërsi të banesës së tij./ CNA

Lajmet e fundit nga