LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkrumbohen dy banesa në Gjirokastër

18 Shkurt 2024, 17:14, Kronika CNA

Shkrumbohen dy banesa në Gjirokastër

Një zjarr masiv ka shkrumbuar dy banesa në lagjen Manalat i dytë në Gjirokastër.

Mësohet se nga zjarri ka vetëm dëme material dhe jo njerëz të lënduar.

Zjarrfikësit po punojnë për shuarjen e zjarrit.

Ende nuk bëhet me dije se çfarë e ka shkaktuar zjarrin.

“Më datë 18.02.2024, rreth orës 16:20, në lagjen “Manalat i dytë”, Gjirokastër,  ka rënë zjarr dhe për pasojë janë djegur plotësisht 2 banesa, në pronësi të shtetasve Ç. Gj. dhe R. Gj. (vëllezër).

Si pasojë e flakëve janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të rastit”, njofton policia. / CNA

Lajmet e fundit nga