LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhuna në familje/ 5 raste në Korçë, Durrës dhe Kavajë

18 Shkurt 2024, 11:41, Kronika CNA
Dhuna në familje/ 5 raste në Korçë, Durrës dhe
Foto ilustruese

5 raste dhune në familje janë regjistruar nga dita e djeshme në Korçë, Durrës dhe Kavajë.

Njëri prej rasteve në Korçë është dhunë ndaj nënës së tij. 25-vjeçari me iniciale A. D. ka rrahur nënën, ndërsa kjo e fundit u pajis me urdhër mbrojtjeje.

Nga ana tjetër, 71 vjeç Dh. M., banues në fshatin Mborje të Korçës, ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij, që është e pajisur me urdhër mbrojtjeje, me të cilën është në proces divorci. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e 71-vjeçarit u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi municioni luftarak dhe dy granata dore. 

Ndërkohë, në Durrës rastet janë për dhunë ndaj bashkëshorteve.

55-vjeçari Z. B. ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij. Gjatë shoqërimit në Komisariat, ai ka kundërshtuar punonjësit e Policisë.

59 vjeçari F. Xh., nga Vadardha e Sukthit, ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Në Rrogozhinën e Kavajës, është denonbcuar për dhunë 40-vjeçari A. H. Ky i fundit, në kundërshtim me vendimin e Gjykatës, ka hyrë në banesën ku qëndron bashkëshortja e tij dhe e ka dhunuar atë pavarësisht se ajo është e pajisur me urdhër mbrojtjeje.

Shtetasit e sipërpërmendur janë vënë në pranga nga policia, ndërsa materialet u kaluan Prokurorive pranë Gjykatave të Korçës dhe Durrësit./ CNA

Lajmet e fundit nga