LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhet plagosja në Kavajë/ Kapet pas disa orësh autori

18 Shkurt 2024, 10:36, Kronika CNA
Zbardhet plagosja në Kavajë/ Kapet pas disa orësh autori
Foto ilustruese

Policia ka zbardhur plagosjen e regjistruar mëngjesin e së shtunës në Kavajë.

Blutë kanë identifikuar autorin e plagosjes së 55-vjeçarit I. K. si shtetasin me iniciale A. Sh.

22-vjeçari goditi me thikë 55-vjeçarin dhe u largua nga vendi i ngjarjes me makinë. Por pas disa orësh kontrolle, është bërë i mundur arrestimi i të riut.

“Në vijim të veprimeve të kryera nga grupi hetimor, për identifikimin e autorit dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes së ndodhur më datë 17.02.2024, në lagjen nr. 5, Kavajë, ku u godit me mjet prerës (thikë), shtetasi I. K., 55 vjeç, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën, është bërë i mundur identifikimi i autorit të dyshuar të kësaj ngjarjeje.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë, pas disa orë kontrollesh në zonë për kapjen e autorit, kanë lokalizuar, kapur dhe arrestuar shtetasin A. Sh., 22 vjeç, autor i dyshuar i plagosjes së 55-vjeçarit.

Gjithashtu, shërbimet e Policisë, sekuestruan mjetin prerës (thikë) me të cilin dyshohet se ka kryer plagosjen, si dhe automjetin me të cilin 22-vjeçari u largua nga vendi i ngjarjes.

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA

Lajmet e fundit nga