LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga Behar Bajri te Gëzim Çela/ “Kokat” e krimit që u arrestuan muajt e fundit

18 Shkurt 2024, 12:36, Kronika CNA
Nga Behar Bajri te Gëzim Çela/ “Kokat” e krimit që
Foto ilustruese

Disa nga “kokat” e krimit kanë përfunduar në prangat e policisë gjatë 2023-shit, por edhe gjatë 2024-ës.

14 shqiptarë të shumëkërkuar janë kapur brenda dhe jashtë kufijve të Shqipërisë gjatë muajve të fundit.

Shumë prej eksponentëve të krimit, për shkak të problemeve me drejtësinë janë fshehur në shtete si Kosova, Belgjika, Spanja, Dubai apo Koreja e Jugut.

Por në 200 ditët e fundit kanë përfunduar në pranga disa prej emrave më të përfolur të kronikave të zeza.

Të tillë janë Dritan Rexhepi, Ibrahim Liçi, Behar Bajri, Lul Berisha, Gëzim Çela, Julian Meçaj, Eduart Kurti, Donald Hoxha dhe Ervin Shahini.

Gjithashtu, një tjetër i arrestuar është portugezi Ruben Saraiva për atentatin e Ardian Nikulajt.

Disa prej personave të vënë në pranga ndodhen pas hekurave në Shqipëri, e të tjerë në shtetet ku janë arrestuar. Për disa prej tyre është arritur marrëveshja e ekstradimit./ CNA

Lajmet e fundit nga