LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qafa e Llogarasë “mbytet” nga plehrat/ Nën hetim 3 administratorët e restoranteve

19 Shkurt 2024, 20:52, Kronika CNA

Qafa e Llogarasë “mbytet” nga plehrat/ Nën hetim 3

Policia ka vënë nën hetim administratorët e 3 subjekteve në zonën e Llogarasë, pasi hidhnin mbeturinat e krijuara nga aktivitetet në restorantet që administronin në zonë e quajtur “Qafa e Llogarasë”.

“Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, shërbimet e Komisariatit të Policisë Himarë dhe ato të Stacionit të Policisë Dhërmi, bazuar edhe në informacionet e marra se disa shtetas hidhnin në vendin e quajtur “Qafa e Llogarasë”, mbeturinat e krijuara nga aktivitetet në restorantet që administronin, kanë ushtruar kontroll në këtë zonë. 

Gjatë kontrollit, shërbimet e Policisë kanë konstatuar mbeturina të ndryshme, që dyshohet se janë hedhur nga administratorët e 3 subjekteve (restoranteve) në zonën e Llogarasë.  

Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Himarë referuan materialet proceduralet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për 3 administratorët e subjekteve, shtetasit B. D., T. D. dhe G. D, të tre banues në Dukat.    

Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e shtetasve të tjerë që dyshohet se kanë krijuar ndotje në këtë zonë.    

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.   

Policia e Shtetit mbetet e vendosur në misionin e saj, për evidentimin e çdo veprimtarie të paligjshme që ndot mjedisin dhe ndëshkimin e shtetasve përgjegjës”, thuhet në njoftim./ CNA

Lajmet e fundit nga