LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasi 4 këmbësorë/ Arrestohet 28-vjeçari në Mat

19 Shkurt 2024, 15:24, Kronika CNA

Përplasi 4 këmbësorë/ Arrestohet 28-vjeçari në

Një aksident ka ndodhur në Mat ku katër këmbësorë janë përplasur nga një automjet dhe kanë përfunduar në spital.

Uniformat blu kanë bërë me dije se është arrestuar drejtuesi i automjetit, Y.Xh., 28 vjeç, i cili pasi ka aksidentuar 4 këmbësorët është larguar nga vendngjarja.

“Aksidentoi 4 këmbësorë dhe u largua menjëherë nga vendi i aksidentit, lokalizohet, kapet dhe arrestohet 28-vjeçari.

Shoqërohet në Komisariat dhe një shtetas tjetër, i cili me mjetin e tij, ndihmoi të largonte nga vendi i aksidentit 28-vjeçarin.

Në vijim të informaciont paraprak, ku në vendin e quajtur ‘ish grumbullimi’, në Burrel, shtetasi Y.Xh., duke drejtuar automjetin tip “Benz”, aksidentoi 4 shtetas (këmbësorë), dhe u largua menjëherë nga vendi i aksidentit, si rezultat i veprimeve hetimore dhe intensive të kryera nga shërbimet e Policisë Rrugore në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat dhe shërbimet e Policisë Rrëshen, u bë i mundur lokalizimi i vendodhjes, kapja dhe arrestimi i drejtuesit të automjetit që shkaktoi aksidentin, shtetasit Y.Xh., 28 vjeç, banues në Mat.

Gjithashtu, u bë shoqërimi në Komisariat i shtetasit A.B., i cili me automjetin e tij, ndihmoi të largonte nga vendi i aksidentit shtetasin Y.Xh.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme”, njoftoi policia./ CNA

Lajmet e fundit nga