LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Çmendet" 46-vjeçari/ Rreh vëllain dhe kunatën, i kërcënon për vrasje me sëpatë

20 Shkurt 2024, 08:43, Kronika CNA
"Çmendet" 46-vjeçari/ Rreh vëllain dhe
Autori gjatë arrestimit

Policia ka parandaluar një ngjarje kriminale në familje, në Tiranë.

46-vjeçari me iniciale F. H. ka ushtruar dhunë ndaj familjarëve të tij, konkretisht ndaj vëllait dhe kunatës.

Gjithashtu ai i ka kërcënuar ata se do t’i vriste me sepatë. Blutë janë vënë në dijeni për ngjarjen dhe kanë arrestuar 46-vjeçarin.

Ngjarja është regjistruar pasditen e djeshme, në rrugën "Mark Bajraktari".

“Falë ndërhyrjes në kohë dhe veprimeve profesionale të shërbimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 3, parandalohet një ngjarje kriminale në familje. 

Kapet dhe vihet në pranga një 46-vjeçar që kishte ushtruar dhunë ndaj familjarëve të tij dhe i kanoste ata se do t’i vriste, me mjet prerës (sëpatë).

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 3, pas marrjes së njoftimit se në rrugën "Mark Bajraktari", një shtetas po ushtronte dhunë ndaj familjarëve të tij dhe po i kanoste ato me sëpatë, menjëherë kanë organizuar punën për parandalimin e ngjarjes së mundshme kriminale, dokumentimin e plotë ligjor të rastit dhe vënien e autorit të dyshuar përpara përgjegjësisë penale. 

Si rezultat i veprimeve të shpejta, u arrestua në flagrancë F. H., 46 vjeç, banues në Tiranë.  

Ky shtetas, pasditen e djeshme, në rrugën "Mark Bajraktari", ka ushtruar dhunë ndaj vëllait dhe bashkëshortes së vëllait të tij, si dhe i ka kanosur ata me mjet prerës sëpatë.        

Mjeti prerës (sëpatë) u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.  

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA

Lajmet e fundit nga