LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Nuk vura në diskutim dijen"/ Rama: Pse ia kërkova dorëheqjen Gledis Nanos

22 Shtator 2022, 21:59, Aktualitet CNA

"Nuk vura në diskutim dijen"/ Rama: Pse ia kërkova

Kryeministri Edi Rama ka folur konkretisht për problematikat që çuan në shkarkimin e ish-drejtorit të policisë së shtetit. 

Rama u shpreh se Nano nuk u vlerësua nga dija, por nga rezultati dhe se në policinë e shtetit u rishfaqën disa fenomene që policia i kishte tejkaluar prej vitesh. 

"Atëhere e para ai ma ka konfirmuar mua dorëheqjen. Sepse i është kërkuar dorëheqja sepse situata e periudhës së fundit, ishte situatë kritike dhe kërkonte adresimin e saj me ndryshimin në policinë e shtetit. Ka bërë aq sa ka ditur, aq ka mundur, nuk i është vënë në diskutim dija, por rezultati. Në atë situatë ne shikuam simptoma problematikash me të cilat policia e shtetit është ndarë me kohë. Më shfaqjen e disa parcelave në zonat urbane. Te zgjatja e uniformave blu për të marrë lekë në rrugë. Vrasjet që nuk morën përgjigje. Po ashtu edhe ne displinimin e sezonit turistik."- tha Rama. 

Lajmet e fundit nga