LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Halli" për energjinë vazhdon edhe në SHBA/ Rama, për pritshmëritë e këtij dimri

22 Shtator 2022, 21:05, Aktualitet CNA

"Halli" për energjinë vazhdon edhe në SHBA/ Rama,

Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste me Blendi Fevziun ka folur sërish lidhur me energjinë elektrike dhe sfidat që pritet të përballen qytetarët këtë vit. 

Intervista po zhvillohet nga Nju Jorku, ku kryeministri ka mbërritur së fundmi në kuadër të Asamblesë se Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Rama shprehet se qëllimi është që dimri të kalohet pa kufizime dhe pa prekur familjet dhe biznesin e vogël. 

"Kur them i vështirë kam parasysh është se ne duam ta kalojmë dimrin pa kufizime dhe duam njëkohësisht ta kalojmë paprekur çmimin për familjarët dhe biznesin e vogël. Ky dimër ka hyrë në sfidën e ccmimeve të jashtëzakonshme. Shpresoj që ky dimër të  mos jetë aq I vështirë sat re të tjerët."- u shpreh kryeministri. 

Lajmet e fundit nga