LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dosja ‘Gërdeci’/ SPAK-u dërgon letërporosi në SHBA

22 Shtator 2022, 19:28, Aktualitet CNA
Dosja ‘Gërdeci’/ SPAK-u dërgon letërporosi në
SPAK

SPAK-u ka dërguar një letërporosi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në lidhje me hetimet që janë hapur për dosjen e Gërdecit.

Sipas mediave me titra, SPAK ka kërkuar që hetuesit amerikanë të marrin në pyetje për llogari të autoriteteve shqiptare Efraim Diverolin, i përmendur për kontratën me Ministrinë shqiptare të Mbrojtjes.

Letërporosia është dërguar në muajin korrik dhe SPAK-u kërkon informacione për takimet që Diveroli ka bërë në Shqipëri.

Ndërkohë, kujtojmë se pak ditë më parë, kreu i SPAK-ut, Arben Kraja, deklaroi në një dalje televizive se janë duke hetuar sërish çështjen e Gërdecit. Ai theksoi se zbardhja e kësaj ngjarjeje është kërkuar nga familjarët e viktimave./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga