LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqipëria dhe Kroacia marrëveshje për sigurimeve shoqërore/ Përfitojnë 3 mijë shqiptarë

22 Shtator 2022, 13:57, Aktualitet CNA
 
Shqipëria dhe Kroacia marrëveshje për sigurimeve shoqërore/
Foto ilustruese

Shqipëria dhe Kroacia kanë përfunduar raundin e parë të negociatave për marrëveshjen e sigurimeve shoqërore.

Lajmin e ka dhënë kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se nga njohja e viteve të punës do të përfitojnë rreth 3 mijë shqiptarë që punojnë në Kroaci. 

'LAJM I MIRË. Shqipëria dhe Kroacia përfunduan raundin e parë të negociatave për marrëveshjen e sigurimeve shoqërore Pas përfundimit të procesit teknik do të ndiqen të gjitha procedurat për ratifikimin e kësaj marrëveshjeje. Rreth 3 mijë shqiptarë që punojnë në këtë vend do të përfitojnë nga njohja e viteve të punës'./CNA.al

Lajmet e fundit nga