LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ambasadorja Yuri Kim: Mbështesim integrimin në BE dhe “Ballkanin e Hapur”

22 Shtator 2022, 11:12, Aktualitet CNA
Ambasadorja Yuri Kim: Mbështesim integrimin në BE dhe “Ballkanin
Yuri Kim

Ambasadorja Yuri Kim ka folur për mediat pas një konferencë për 100-vjetorin e marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe SHBA-së.

Në një proncim të shkurtër, ajo deklaroi mbështetjen për “Ballkanin e Hapur”.

“Ne mbështesim të drejtën e vendeve të Ballkanit Perëndimor që të jenë të integruar në Europë dhe të integruar mes vete.

Ne do të vazhdojmë të mbështesim të gjithë përpjekjet, përfshirë dhe Ballkanin e Hapur, në mënyrë që të jenë konseguente dhe të kontribuojnë për procesin e integrimit që ndiqet nga BE dhe që janë të hapur për 6 vendet”, deklaroi ambasadorja Kim./CNA.al

Lajmet e fundit nga