LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Në hotel me Ervis Martinaj dhe të dashurën e tij/ Si po tenton të manipulojë faktet, ish agjenti i Policisë

22 Shtator 2022, 08:53, Aktualitet CNA

Në hotel me Ervis Martinaj dhe të dashurën e tij/ Si po tenton

Në seancën gjyqësore të dy ditëve më parë, ish  agjenti i operacionales Jeton Lami, i cili do të njihej me masën e sigurisë, ka kërkuar që të lihet i lirë.

Avokatët e tij, pasi Lami nuk është paraqitur në seancë kanë kërkuar që të bëhet ekespertiza e pamjeve filmike, në të cilat thuhet se është Jeton Lami që shoqëron Ervis Martinaj në një hotel në Durrës.

Një natë më parë nga Klodiana Lala, janë trasmetuar më të qarta pamjet nga hoteli në Durrës, ku duket edhe Jeton Lami, i cili po kërkon ekspertizë për të mohuar vetveten.

Video që është publikuar mbrëmë, tregon lëvizjet e fundit të Ervis Martinaj, pak para se të zhdukej pa lënë gjurmë e ku askush nuk di për fatin e tij. Videoja e sjellë nga gazetarja Klodiana Lala është filmuar në momentin teksa Martinaj është parë duke u futur në një hotel në qytetin e Durrësit.

Ai shoqërohej nga agjenti i Forcave Operacionale, Jeton Lami si edhe me një vajzë të re, që thuhet se është pjesë e shoëbizit shqiptar. Sipas dosjes, videoja është filmuar në datën 5 gusht në orën 21:15.

Lami ka hyrë i pari në hotel, ka rezervuar dhomën në emrin e tij ku ka lënë edhe numrin e telefonit dhe më pas është larguar nga aty, për t’u kthyer të nesërmen e për të marrë me makinë Martinajn dhe vajzën që e shoqëronte./CNA.al

Lajmet e fundit nga