LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prona me para të drogës/ Konfiskohen 1 apartament dhe 5 sipërfaqe toke të Emiljano Shegës

22 Shtator 2022, 13:57, Aktualitet CNA

Prona me para të drogës/ Konfiskohen 1 apartament dhe 5 sipërfaqe

Apeli i Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit ka vendosur sot, që pasuria e Emiljano Shegës do t’i kalojë shtetit.

Bëhet fjalë për 1 apartament dhe 5 sipërfaqe toke.

Emiljano Shega është arrestuar dhe  dënuar si pjesë e një grupi kriminal që trafikoi drejt Mbretërisë së Bashkuar lëndë narkotike me vlerë 10 milion paund, do t’i kalojnë përfundimisht shtetit. 

Pasuritë që i kalojnë shtetit:

1. Pasuria e llojit “Apartament”, me sipërfaqe 130 m2, {...}, në pronësi të shtetasit E.Sh.;

2. Pasuria e llojit “Kullotë”, me sipërfaqe 5667 m2, {...}, në bashkëpronësi të shtetasve E.Sh. dhe E.K.;

3. Pasuria e llojit “Kullotë”, me sipërfaqe 3782,6 m2, {...}, në bashkëpronësi të shtetasve E.Sh. dhe E.K.;

4. Pasuria e llojit “Kullotë”, me sipërfaqe 498,8 m2, {...}, në bashkëpronësi të shtetasve E.Sh. dhe R.K.;

5. Pasuria e llojit “Kullotë”, me sipërfaqe 17328,3 m2, {...}, në bashkëpronësi të shtetasve E.Sh. dhe R.K.;

6. Pasuria e llojit “Kullotë”, me sipërfaqe 7000 m2, {...}, në bashkëpronësi të shtetasve G.H. dhe M.K./CNA.al

Lajmet e fundit nga