LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Petraq Lika, zgjidhet anëtar i bordit të ERE

22 Shtator 2022, 15:58, Aktualitet CNA
Petraq Lika, zgjidhet anëtar i bordit të ERE
Votat në Kuvend

Kuvendi ka zgjedhur sot Petraq Likën si anëtar të bordit në Entin Rregullator të Energjisë.

Mësohet se Lika mori 72 vota pro nga deputetët e Kuvendit, 8 abstenim dhe 10 vota kundër.

Nnga ana tjetër, Kuvendi nuk miratoi kandidaturën e Bledar Qirës për anëtar të bordit të ERE.

Deputetët votuan me 15 vota pro, 74 abstenim dhe 13 kundër./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga