LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shtyhet afati i Komisionit për Reformën Territoriale

22 Shtator 2022, 16:02, Aktualitet CNA
Shtyhet afati i Komisionit për Reformën Territoriale
Kuvend

Shtyhet afati i Komisionit për Reformën Territoriale.

Me 101 vota pro, deputetët kanë vendosur të shtyjnë afatin për Reformën Territoriale.

Ky vendim u mor pasi komisioni i posaçëm parlamentar për Reformën Administrativo-Territoriale vendosi të mërkurën të kërkojë shtyrjen e afatit të punës deri në shtator.

Komisioni u bë funksional 4 muaj pas ngritjes së tij nga Kuvendi dhe pritet të ndryshojë ndarjen aktuale administrative para zgjedhjeve të ardhshme vendore./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga