LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama me Biden në New York/ Kim: kemi përgjegjësinë të adresojmë sulmin ndaj Ukrainës

22 Shtator 2022, 20:14, Aktualitet CNA
Rama me Biden në New York/ Kim: kemi përgjegjësinë të
Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim , përmes një statusi në Twitter, shkruan se Presidenti i SHBA, Joe Biden dhe kryeministri Edi Rama, janë në Neë York në kuadër të takimeve të OKB-së.

Diplomatja amerikane shkruan se, si pjesëtarë të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, kemi përgjegjësinë që të adresojmë sulmin e paprovokuar dhe të pajustifikueshëm ndaj një shteti sovran, si Ukraina.

“Joe Biden dhe Edi Rama janë në New York këtë javë, së bashku me liderë të tjerë botërore në kuadër të takimeve të OKB-së. Si pjesëtarë të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, kemi përgjegjësinë që të adresojmë sulmin e paprovokuar dhe të pajustifikueshëm ndaj një shteti sovran, Ukrainës”, shkroi Yuri Kim në Twitter./ CNA.al

Lajmet e fundit nga